Podziel się

W każdym domu, z którym znajduje się dość spore poddasze, warto go zaadoptować, aby stworzyć w nim dodatkową przestrzeń użytkową. W zależności od jego wielkości, można na nim wygospodarować czasem, nawet kilka pomieszczeń gospodarczych lub mieszkalnych. Możliwości jest naprawdę sporo, dlatego też należy rozważyć wszystkie i wybrać tą najlepszą.

Puste poddasze w bardzo krótkim czasie, może zmienić się w znakomitą przestrzeń dla całej rodziny. Wielu inwestorów decyduje się na jego adaptacje, ponieważ niesie to za sobą tylko i wyłącznie same korzyści. Z całą pewnością dodatkowa przestrzeń przyda się w każdy domu, zwłaszcza tym, w którym mieszka sporo domowników.

Wiadomo, że adaptacja nieużytkowego poddasza wiążę się z dość sporymi kosztami, jednakże jest to naprawdę świetna inwestycja. Ocieplenie poddasza, postawienie ścianek działowych, doprowadzenie elektryki, instalacji grzewczej oraz kanalizacyjnej to podstawa. Nie mówiąc już o pomalowaniu ścian, wykończeniu podłóg oraz wyposażeniu poddasza, które są dodatkowymi kosztami.

Od czego zacząć adaptację poddasza? Czy wymaga ona jakichś formalności?

Adaptacja poddasza to spore wyzwanie, niemniej jednak nie niemożliwe. Nie wymaga ona załatwienia żadnych formalności. Na samym początku, warto zacząć ją od dobrego projektu, który w tym przypadku jest najważniejszy. Odpowiednie rozmieszczenie ścianek działowych, właściwe zagospodarowanie każdej przestrzeni, a także ustalenie wielkości pomieszczeń oraz ich ilości. Wiadomo, że im większe poddasze, tym więcej możliwości. Nie oznacza to jednak, że na niewielkiej przestrzeni nie da się zrobić czegoś wartościowego.

Prace związane z adaptacją poddasza nie są, aż tak trudne, dlatego też praktycznie każdy może je samodzielnie wykonać. Oczywiście wiele osób decyduje się na firmy remontowe, które świadczą tego typu usługi. Warto tutaj podkreślić to, że koszty związane z wykonaniem ścianek i wszystkich innych elementów mogą kosztować prawie drugie tyle, ile sam towar. Elektryką oraz ogrzewaniem muszą się zająć specjaliści, dlatego też w tej kwestii nie należy robić nic samemu, zwłaszcza jeśli nie posiadamy żadnej wiedzy.

Czym ocieplić poddasze? Ile to kosztuje?

Z całą pewnością najlepszym materiałem do ocieplenia poddasza jest wełna mineralna, która jest świetnym przewodnikiem ciepła. Można do tego również użyć pianki poliuretanowej, niemniej jednak jej koszt jest zdecydowanie większy, ponieważ waha się między kilkudziesięcioma złotymi za metr kwadratowy. Niewątpliwie wełna charakteryzuje się ogromną odpornością na bardzo wysokie temperatury, dlatego też w tej kwestii nie ma sobie równych.

Przeciętna cena wełny mineralnej wynosi około kilkunastu złotych. W przeliczeniu na całego poddasze koszt jego docieplenia tym materiałem, może wahać się między kilkoma tysiącami złotych. Ocieplanie wełną mineralną jest dość proste, tak więc poradzić może sobie z nim praktycznie każdy. Niemniej, jednak trzeba pamiętać o tym, że należy się z nim obchodzić w odpowiedni sposób.

Zobacz również najciekawsze artykuły:


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *